تاریخ انتشار : دوشنبه 10 مهر 1402 - 16:00
کد خبر : 2075

گفتگو :

تنظیم و تدوین:حسین جوکاری

گارد بسته بوکس/ناک اوت بزرگان

گارد بسته بوکس/ناک اوت بزرگان
او اولین مربی رسمی تاریخ بوکس استان بوشهر است معتقد است بوشهر می تواند پایتخت ورزش کشور باشد ولی ناباوری به خویشتن و عدم اعتماد به جوانان و با تجربه ها بوشهر را در پایین ترین سطح قرار می دهد/.

به گزارش پایگاه خبری پهلوان جنوب : او اولین مربی رسمی تاریخ بوکس استان بوشهر است معتقد است بوشهر می تواند پایتخت ورزش کشور باشد ولی ناباوری به خویشتن و عدم اعتماد به جوانان و با تجربه ها بوشهر را در پایین ترین سطح قرار می دهد.
شهرام معمار مرتضوی از مربیان و مسولین بالای هرم بوکس در استان بود و موفق به برداشت نتایج عالی و بی نظیر شد به همراه جوانان و دیگر همفکرانش تلاش و کوشش وممارست برای دستیابی به نتیجه مطلوب را وظیفه خود می دانست و عدم خستگی و ناامیدی از خصوصیات فردی این مرد سرد و گرم چشیده است. درست و دقیق همان ابزاری که باید در رینگ بوکس بکار گرفت و تا آخرین ثانیه و شاید در همان ثانیه طلایی باخت را به برد ومرگ را به زندگی و شگفتی تبدیل کرد.


اوبا وجود دستیابی به افتخارات منحصر به فرد وگفته ها و درد دلهای بی شمار چندان اهل گفتگوبا رسانه و مصاحبه ومباحثه نیست اما به اصرارموفق به گفتگوی کوتاهی با وی شدم:
_داستان شهرام مرتضوی و بوکس بوشهر چگونه آغاز شد؟
من از سال ۶۸ بوکس را در بوشهر شروع کردم و۱۷ سال دبیر استان بودم و تمام وقتم را گذاشتم تا بوشهر را در جایگاه بالا قرار دهم و توانستیم کرسی هیئت رئیسه فدراسیون را کسب کنیم و اردوهای تیم ملی در بوشهر برگذار کردیم و قهرمان آسیا برای ایران جاودان وبوشهرعزیزکسب کردیم/ تنها مربی رسمی تیم ملی بودم واین مهم علاوه بر موفقیت شخصی برای درخشش نام استان در سطح عالی بود(آرزوی دیرینه شهید ارسلان فهیمی)کسی که نامش بر سردر سالن بوشهر می درخشد/ بوشهرقطب بوکس ایران شده بود اما…
_زمانی نه چندان دور بوکس کشور در اختیار استان های مشخصی بود از جمله جنوب و غرب کشورولی در حال حاضرفقط در شمال ایران قهرمان های نوظهور دیده می شوند چرا؟
اگر می‌بینید بوکس خطه شمال پر رونق و پر از قهرمان هست فقط و فقط به دلیل بارگذاری اردوهای مختلف هست چون کلکسیونی از تکنیکهای کل کشور یکجا جمع میشوند و بچه ها آنجا با انواع تکنیک آشنا میشوند ولی بچه های ما در بوشهر فقط وفقط با خودشان کار میکنم مثل اینکه در دبستان فقط سالیان سال تحصیل کنی که نتیجه آن مشخص خواهد بود.
_در تمامی این سالیان آیا طرح و برنامه خاصی برای شکل گیری صحیح و علمی این ورزش ارائه کردید؟
من برای اولین بار طرح ورزشی برای مربیان و ورزشکاران ارائه دادم که مورد توجه بسیاری کشورها قرار گرفته وامیدوارم بزودی به بار بنشیند.
این طرح در واقع فقر زدایی از جامعه ورزشی است ولی به دلیل بی توجهی مسولین هیچ اشتیاقی به عملیاتی کردن آن در ایران و بوشهر ندارم و آن را بزودی در کشوری دیگر عملیاتی خواهم کرد و امیدوارم نشانه هایی از آن را دیده و بشنوید.
_ فعالیت های شما درهیئت بوکس استان چگونه به پایان رسید؟
بعداز ۲۰ سال ما نهالی کاشتیم که تبدیل به درخت تنومند شده بود پل ارتباطی قوی بین استان بوشهر و فدراسیون زده بودیم و در حال ارتباط با خارج از کشور بودیم و با کشورهای همسایه خلیج فارس ارتباط عالی و ماثری داشتیم برای اعزام ورزشکارو مربی به خارج از کشور و اردوهای برپایی اردوهای مختلف… اما آقاین کارنابلد گفتند ما اردو نمی‌خواهیم وهمین هزینه ها را خرج هیئت کنید و به همین راحتی در کمال تاسف سقوط تدریجی بوکس در بوشهر آغاز شد/.
اردوهای تیم ملی و ارتباط بسیار خوب با کشورهای همسایه و کرسی هیئت رییسه در فدراسیون،کسب دو مدال آسیایی برای کشورمان و استان بوشهر و بیشتر از اینها از دست رفت وشروع دوباره از صفر البته اگر راه درست طی شود شاید بیست سال آینده به بخشی از این دستاوردها دوباره برسیم/.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.