تاریخ انتشار : یکشنبه 21 آبان 1402 - 20:56
کد خبر : 2470

نشست خبری مدیر کل ورزش و جوانان استان بوشهر با اصحاب رسانه استان بوشهر برگزارشد

نشست خبری مدیر کل ورزش و جوانان استان بوشهر با اصحاب رسانه استان بوشهر برگزارشد
در یکشنبه های پاسخگویی مدیران دستگاه های اجرایی ، مدیر کل ورزش و جوانان استان بوشهر میزبان اصحاب رسانه استان بوشهر بود.

به گزارش پایگاه خبری ورزش پهلوان جنوب : یاسر جمالی در نشست یکشنبه های پاسخگویی مدیران به رسانه های استان بوشهر اظهار کرد: بخشی از اعتبارات ورزش و جوانان استان بوشهر از نفت است اما سایر صنایع و به خصوص پتروشیمی ها سهم خیلی کمی برای کمک به ورزش و توسعه آن در استان دارد.

وی افزود: ورود صنایع بزرگ استان برای کمک به ورزش در عرصه قهرمانی نیاز به یک مطالبه عمومی دارد که رسانه ها نقش اساسی در این موضوع دارند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر تصریح کرد: نیاز است که پویشی برای حمایت صنایع از ورزش استان شکل گیرد. جمالی بیان کرد: به دنبال ایجاد یک اطلس ورزشی در قالب آمایش ورزش استان هستیم تا بتوان به شکل ریشه ای و کاربردی زمینه برنامه ریزی کوتاه، میان و درازمدت برای ورزش استان انجام شود.
وی عنوان کرد: استعدادیابی و پیکرسنجی در رده های کودکان و نوحوانان، جمع آوری تجربیات مدیران ورزش و پیشکسوتان استان، جمع آوری کلیه اطلاعات سخت افزاری و نرم افزاری ورزش استان برخی از این سند آمایشی است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر در ارتباط با برگزاری انتخابات هیات فوتبال استان و نقدهای پیرامون آن اظهار کرد: اکنون نزدیک انتخابات است و شاید نتوان آن طور که باید و شاید پیرامون شرایط موجود آن صحبت کرد.
جمالی ادامه داد: با این حال اطلاع رسانی گسترده برای حضور نامزدها در انتخابات هیات فوتبال استان بوشهر انجام شده است.
وی افزود: فوتبال استان بوشهر در رده‌های پایه از بهترین‌های کشور است و نبود تیم در لیگ های برتر و یک ربطی به هیات فوتبال نداشته و تا منبع مالی نباشد تیم‌ها راه به جایی نمی برند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر در ارتباط با سرانه ورزشی استان بوشهر نیز گفت: اکنون سرانه ورزشی استان، ۱.۲۳ مترمربع است که به نسبت میانگین کشوری بالاتر قرار دارد.
وی افزود: استعدادیابی نوجوانان یکی از اولویت‌های اداره کل ورزش و نوجوانان استان بوشهر است که این مهم در هفته تربیت بدنی برای ۳۰۰ نفر انجام و در هفته آینده نیز ۴۰۰ نفر دیگر استعدادیابی می ‎شوند.
جمالی بیان کرد: این طرح به واسطه اهمیتی که دارد به تدریج در تمام شهرستان‌های استان اجرایی می شود
. وی در ارتباط با وضعیت تیم‌های شاهین و ایرانجوان بوشهر نیز گفت: در اینکه تیم‌‎های یاد شده هویت شهر بوشهر هستند شکی نیست ولی چنانچه تیمی بخواهد از دولت و حاکمیت کمک بگیرد باید مدیریت خود را ساماندهی کند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر ادامه داد: با همه نقدهایی که به مدیریت تیم‌های شاهین و ایرانجوان داریم به تناسب زمان کمک های خوبی از سوی این اداره کل به این تیم ها شده و حتی بیشتر از سال های قبل بوده و در آینده بیشتر نیز خواهد شد.
وی اظهار کرد: تیم فوتبال شاهین بوشهر سابق نیز اکنون امکان فعالیت ندارد و برای اینکه علاقه مندی مردم به نتیجه برسد راهکارهایی آغاز شده تا با مشخص شدن وضعیت بدهی و پرداخت آن، پس از حدود ۱۰ سال شرایط برای احیا تیم شاهین مهیا شود
. جمالی ادامه داد: در این رابطه مدیرکل دادگستری با جدیت پای کار آمدند تا یکی از تیم‌های پرطرفدار استان به ساماندهی مطلوبی برسد
. مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر افزود: در ارتباط با تیم فوتبال شاهین تابان بوشهر نیز یک سری مشکلات وجود دارد و فشارها به اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر از جایی دیگر آب می‎ خورد.
وی افزود: با برنامه ریزی انجام شده در حمایت از ورزشکاران مدال آور و حتی ورزشکارانی که شانس مدال آوری دارند حمایت جدی خواهد شد.
جمالی گفت: برای پیشرفت ورزش استان بوشهر در رشته دو و میدانی تلاش برای آوردن مربیان خارجی در حال انجام است و اعتبار موردنیاز آن نیز تامین شده است
. مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر ادامه داد: در ارتباط با میزبانی اردوهای تیم ملی نیز به هیات‌های ورزشی استان بوشهر عنوان شده چنانچه هیاتی متقاضی باشد حمایت لازم انجام می شود. وی در مورد حقوق پرداختی به ورزشکاران افتخارآفرین نیز اظهار کرد: این پرداختی ماهی ۴۰ تا ۵۰ میلیون ریال بوده که تفاوت در سبک و رشته و نوع اعزام منجر شده تا رقم‌های پرداختی مشابه هم نباشد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر اختصاص زمین مسکونی را از دیگر حمایت‌ها به ورزشکاران پاراآسیایی و المپیکی دانست و بیان کرد: از استاندار بوشهر درخواست واگذاری زمین و یا واحد مسکونی در قالب نهضت ملی به این ورزشکاران شد که مورد موافقت قرار گرفته است.
جمالی از اشتغال این ورزشکاران خبر داد و تصریح کرد: برای اشتغال این ورزشکاران با پیگیری و حمایت استاندار بوشهر کارگروه تخصصی تشکیل می‌شود تا مشکل اشتغال این ورزشکاران به ویژه مدال‌آوران برطرف شود.
وی خدمت سربازی ورزشکاران مدال‌آور در رقابت‌های آسیایی و جهانی را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: با نیروی انتظامی استان بوشهر موافقتنامه منعقد می‌شود، ‌ورزشکارانی که دارای مدال‌های بین‌المللی، آسیایی و جهانی هستند خدمت سربازی آنان تحت پوشش قرار گرفته شود و در زمان خدمت سربازی ورزش حرفه‌ای آنان ادامه داشته باشد تا آینده این ورزشکاران دچار خدشه نشود.
جمالی بیان کرد: به دنبال ایجاد یک اطلس ورزشی در قالب آمایش ورزش استان هستیم تا بتوان به شکل ریشه ای و کاربردی زمینه برنامه ریزی کوتاه، میان و درازمدت برای ورزش استان انجام شود، که در نخستین مرحله آن با تفاهم نامه ای که با اداره کل آموزش و پرورش استان منعقد شد در راستای ساختار اسکلت عضلانی و پیکر سنجی بیش از ۳۰۰ دانش آموز مورد سنجش قرار گرفتند. جمالی تصریح کرد: در مرحله دوم این طرح بیش از ۴۰۰ دانش آموز پیکر سنجی خواهند شد و به هیات ورزشی برای حوزه قهرمانی مختلف معرفی خواهند شد.
مدیر کل ورزش و جوانان استان بوشهر گفت: درحوزه پروژه های عمرانی نیز نیاز سنجی ورزش استان در احداث سالن ها و اماکن ورزشی مشخص شده و هیچ طرح ورزشی بدون کار کارشناسی احدث نخواهد شد و اولویت تکمیل پروژه های ناتمام است.
جمالی بیان داشت: بیش از ۲۸۶ اماکن ورزشی در سطح استان و جود دارد که بیش از ۸۲ اماکن از طریقه مزایده به بخش غیر دولتی و هیات های ورزشی واگذار شد.
وی اضافه کرد: در آمد حاصل از این اماکن ورزشی به خزانه دولت از یک میلیارد تومان سال گذشته و امسال به ۴ میلیارد تومان افزایش یافته است.
مدیر کل ورزش و جوانان استان بوشهر گفت: سند دار کردن اماکن ورزشی استان یکی از اولویت های اداره کل ورزش و جوانان استان است که یکی از بزرگترین مجموعه های سطح استان، استادیوم شهید بهشتی است که قدمت آن بیش از ۸۰ سال است و این مجموعه با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ( ره ) استان بزودی سندار خواهد شد.
جمالی خاطر نشان کرد: در حوزه جوانان نیز به دنبال افزایش تعداد سمن ها و شناسه دار کردن این سازمان های مردم نهاد هستیم.
وی با اشاره به برگزاری جشن های ازدواج آسان در دهه ولایت گفت: استان بوشهر در بر گزاری جشن های ازدواج آسان در جایگاه برتر کشور قرار گرفت و قرار است با مشارکت سایر دستگاه های اجرایی استان این جشن ها در دهه فجر امسال برگزار شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.